Upozornění

Funguje nový systém rozpisů a rezervací sportovišť, který je dostupný zde: https://sportoviste-tachov.isportsystem.cz/

Historie sportovišť v Tachově

Tachovská sportoviště mají bohatou historii, která se začala psát v 50. letech 20. století

Základy sportovního areálu v Pobřežní ulici se datují někdy do raných padesátých let, kdy bylo dle archivních fotografií zbudováno přírodní koupaliště. Bohužel z té doby neexistují písemné prameny. Areál byl dále v letech šedesátých rozšiřován o škvárové hřiště v místě dnešního bazénu a na místě původní navážky a smetiště bylo zbudováno hlavní hřiště s tribunou.

Ve stejné době byl postaven zimní stadion, který měl v té době podobu jednopatrové budovy se zázemím pro sportovce, bytem správce a přírodní kluziště s dřevěnými mantinely, které bylo osvětlené.

V roce 1983 byl areál rozšířen o sportovní halu s rozměry házenkářského hřiště.

Fotbalový areál byl na začátku devadesátých let rozšířen o druhé travnaté hřiště postavené na bývalém smetišti z původního pískového hřiště. Již tehdy byla k zatravnění hřiště využita dotace z fotbalového svazu. Na začátku roku 1990 byl otevřen krytý plavecký bazén, který byl stavěn po několik let v takzvané „akci Z" na místě původního škvárového hřiště s dřevěnou tribunou.

Rok 1991 areál doplnil o vlek na vrchu Vysoká. V roce 1998 byla stávající škvárová dráha hlavního stadionu přeměněna na polytanovou dráhu a to včetně atletických sektorů.

V roce 2002 díky dalšímu dotačnímu titulu bylo původní přírodní kluziště přestavěno na umělou ledovou plochu. K stávající budově, která byla zrekonstruována, přibyla budova strojovny chlazení. Následně byla plocha v roce 2005 díky další dotaci zastřešena a vzniklo i nové zázemí zimního stadionu včetně dvoupatrové budovy s bowlingovou čtyřdráhou a barem, před zimním stadionem byl zbudován minigolf a parkoviště.

V následujícím roce byl aplikován jeden z prvních PPP projektů v ČR a díky němu vznikla umělá travnatá plocha v místě původního škvárového hřiště. Současně proběhla rekonstrukce hlavní tribuny fotbalového stadionu.

V roce 2006 byl také u původní Rychty zbudován skatepark z programu prevence kriminality. Díky přílivu dotačních peněz, tentokrát z přeshraničního projektu, byla v roce 2010 zbudována nová Rychta, kde v dvoupatrové budově máme v dolní části střelnici na palné a vzduchové zbraně a lukostřelnici a v horní části cyklocentrum a zázemí pro hřiště.

V roce 2012 proběhla rekonstrukce Pobřežní ulice, která přivedla obslužnou komunikaci až na parkoviště pod sjezdovkou a vznikly nové parkovací plochy v celé Pobřežní ulici. Zároveň v témže roce bylo zbudováno v areálu plaveckého bazénu venkovní koupaliště, opět z větší části financované pomocí dotace.

Areál sjezdovky na Vysoké byl v roce 2014 doplněn o rozhlednu a na začátku léta 2016 bylo postavenou 18 jamkové hřiště na discgolf. V roce 2016 také probíhá přestavba původního dřevěného skateparku na moderní betonový. Zároveň byla zavezena vana původního přírodního koupaliště, kde do budoucna proběhne rozšíření areálu tenisových kurtů a hřišť na plážový volejbal.

Areál tím získal současnou podobu a dále se pracuje na možnostech zatraktivnění jednotlivých zařízení tak, aby poskytovaly co nejkomplexnější služby veřejnosti a sloužily při výchově mládeže, pro volnočasové aktivity, ale také ligové soutěže jednotlivých sportů.

Generální partner

logo

Hlavní partner

logologo

PARTNEŘI

logologologologologologologologologologologologologologologologologologo